ALTHERMA FLEX

DIŞ ÜNİTE

Her şey tek bir dış ünitede bir araya getirilmiştir

Daikin Altherma serisi, akıllı çözümlerin ve gelişmiş kontrol teknolojilerin bir kombinasyonundan meydana gelir ve konut veya ticari binalar için üstün bir kontrol edilebilir konfor sunarken, daha düşük enerji tüketimi sayesinde çevreye duyarlıdır.


Konsept tanımı

Bir dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanabilme özelliği

Daikin Altherma
Daikin Altherma

3'ü 1 arada sistem

Daikin Altherma Flex ısıtır, soğutur ve kullanım sıcak suyu üretir:

> Isıtma: 80 °C'ye kadar çıkan çıkış suyu sıcaklıkları
> Soğutma: 5 °C'ye kadar düşen çıkış suyu sıcaklıkları
> Sıcak su: 75 °C'ye kadar çıkan boyler sıcaklıkları

Isı geri kazanımı işlevi sayesinde sistem, soğutma çalışması sırasında atılan ısıyla sıcak su boylerini 60°C'ye kadar ısıtabilir.


Daikin Altherma

Yüksek verimlilik ve kolay çalıştırma için gelişmiş kontrol ve takip

Verimliliğin daha da yükseltilmesi için, ısıtma talebini takip etmek üzere her iç üniteye bir RTD-W ve tam ısıtma sistemine bir sıralama kumandası monte edilebilir.

Daikin Altherma

RTD-W arayüzü

Daikin’ın RTD kumanda sistemleri, enerji tüketiminin (ve faturaların) ve karbon emisyonlarının düşürülmesi amacıyla şirketin tüm ürün portföyünün diğer bina sistemlerine tam olarak entegre edilebilmesine izin verir.

Sıralama kumandası

RTD-W'nin Modbus arayüzü sayesinde, sıralama kumandası (EKCC8-W) tüm ısıtma sistemini merkezi olarak takip edebilir. Böylece düşük enerji faturaları garanti edilirken, sistemin çalışması yakın şekilde izlenebilir. Önemli enerji tasarruf işlevlerinden biri de ünitelerin kaskad çalışma özelliğidir. Çalışan iç ünite sayısı, ölçülen ortak çıkış suyu sıcaklığı ile ayar noktası arasındaki farka dayalı olarak tanımlanır. Ünitelerin başlangıç sırası çalışma saatine, kullanım sıcak suyu çalışmasına dayalıdır ve dış üniteye göre gruplandırılır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknik Özellik Tablosunu aşağıdaki linkten inceleyebilir, isterseniz buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz