GÜNEŞ ENERJİSİ BAĞLANTISI

GÜNEŞ ENERJİSİ BAĞLANTISI

Daikin Altherma

Ortalama olarak tüm yıl boyunca kullanım sıcak suyunun istediğimiz sıcaklığa gelmesi için ihtiyaç duyduğumuz enerjinin yarısını güneşten sağlayabiliriz. Yüksek seçicilik özelliğine sahip kaplamalı, yüksek verimli kolektörler, kısa dalgalı güneş radyasyonunu ısıya dönüştürür. Kolektörler çatı kiremitleri üzerine monte edilebilir.

Basınçlı güneş Enerjisi Bağlantısı sistemi (YAKINDA)

Gerekirse, bir basınçlı termal sıcak su sistemi de sunulabilir. Sistem kış aylarında donmanın önlenmesi için doğru miktarda antifrizle birlikte ısı aktarma sıvısıyla doldurulur. Tüm sistem basınçlıdır ve sızdırmazdır. Kullanım sıcak suyu boylerinin güneş enerjisi kolektörüne bağlanması için güneş enerjisi pompa istasyonu ve kontrol ünitesi gereklidir.

Basınçsız Güneş Enerjisi Bağlantısı

Güneş kolektörleri, güneş tarafından yeterli ısı sağlanıyorsa yalnızca suyla doldurulur. Bu durumda, kumanda ve pompa ünitesindeki frekans kontrollü pompa kısa bir süre açılır ve kolektörleri depolama tankı suyuyla doldurur. Bir dakikadan daha kısada tamamlanan dolum işleminden sonra, pompalardan biri kapanır ve su sirkülasyonu diğer pompa tarafından sağlanır.

Güneş ışığı yetersizse veya güneş depolama tankının daha fazla ısıya ihtiyacı yoksa, besleme pompası kapanır ve tüm güneş enerisi sistemi depolama tankına boşalır. Sistem kullanımda değilken, kolektör yüzeylerine su beslenmediğinden antifriz ilave edilmesine gerek yoktur. Bu da çevreye sağlanan diğer bir katkıdır!


Daikin Altherma