ISI POMPASININ AVANTAJLARI NEDİR?

ISI POMPASININ AVANTAJLARI NEDİR?

DÜŞÜK CO2 EMİSYONLARI

Daikin Altherma, CO2 emisyonlarını en düşük seviyede tutar, bu nedenle bu sistemi kullanarak daha iyi bir çevreye katkıda bulunursunuz. Isı pompası elektrikle çalışır, yenilenebilir elektrik olmadığında bile CO2 emisyonu, klasik kazanlara kıyasla çok daha düşüktür.

EHPA KALİTE ETİKETİ

Daikin Altherma Isı Pompaları’nın kalitesi ve güvenirlirliği Avrupa Isı Pompası Birliği (EHPA) tarafından belgelenmiştir.

Daikin Altherma

Daikin Altherma, ısı pompası özelliği sayesinde ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak suyu konforunu bir arada sağlar. Dolayısıyla mekanın iklimlendirilmesi ve kullanım sıcak suyu için ısıtma ve soğutma sistemi yatırımının ayrı ayrı yapılmasına gerek yoktur. İster yeni inşa edilmiş bir ev, ister mevcut bir düşük enerjili ev olsun düşük sıcaklıklı Daikin Altherma split ünite genel klima kontrolü için tamamen entegre bileşenlerin kullanılmasına izin verir. Isıtma ve soğutma için entegre bir döşeme tipi iç ünite mi seçersiniz, yoksa duvar tipi bir iç ünite mi tercih edersiniz? Evde yerden ısıtma sistemimi, yoksa ısı pompası konvektörü mü kullanılıyor? Elektrik şebekeden mi, yoksa güneş enerjisi v.b. gibi yenilenebilir çevre dostu bir kaynaktan mı geliyor? Tüm bu koşullarda Daikin Altherma sistemi sizin için toplam bir çözüm sunacaktır.

Düşük montaj maliyeti

Daikin Altherma havadan suya ısı pompası ısıyı ortam havasından alır. Herhangi bir yerin kazılmasına veya sondaja gerek yoktur. Hem dış ünite hem de iç ünite kompakt bir tasarıma sahiptir. Dış ünite, çatı da dahil olmak üzere binanın dışında herhangi bir yere kolayca yerleştirilebilir.

Daikin Altherma


Daikin Isı Pompası Deneyimi

Daikin, ısı pompası konusunda 50 yıllık bir deneyime sahiptir ve her yıl konutlar, mağazalar ve ofisler için bir milyondan fazla ısı pompası üretmektedir. Bu başarı tesadüf değildir: Daikin her zaman en son teknolojiyi kullanır ve hedefi size anahtar teslim konfor sunmaktır. Yalnızca pazar lideri size bu servis ve kalite kontrol düzeyini garanti edebilir!

Avrupa genelinde monte edilen 150.000 üniteyle birlikte, sürekli olarak Daikin Altherma'nın performansını optimize etmek için çalışıyoruz. Bu da her bir yeni ürün geliştirme süreci sırasında çekilen elektriğin sınırlandırılmasına özel önem verilerek ve böylece işletme maliyetleri azaltılarak gerçekleştirilmektedir.

BUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

Daikin, Daikin Altherma sistemini tamamen farklı iklim koşullarında test etmek için çeşitli bölgelerde (İskandinavya, Portekiz, Fransa,Belçika, ...) gözlem sahaları kurmuştur. Gözlem sahalarında hava sıcaklığı ne Olursa olsun yüksek konfor, sabit sıcaklık, düşük enerji tüketimi ve kesintisiz sıcak su ile maksimum seviyede bir memnuniyet sağlanmıştır.


Tasarruf

Daikin Altherma | Isı Pompası Avantajları

Altherma, ısı enerjisinin %60 - %80'lik kısmını havadaki dogal termal enerjiden, geri kalan kısmını ise elektrik enerjisinden kaşılar.

Konfor

Daikin Altherma | Isı Pompası Avantajları

Daikin Altherma ısı pompası, evin ısıtılması ve kullanım sıcak suyu konforunun yanında, evin soğutulmasını da sağlar.

Performans

Daikin Altherma | Isı Pompası Avantajları

Dünyanın ilk ve tek ulasılamayan performansı

Kolay Montaj

Daikin Altherma | Isı Pompası Avantajları

Hazır kurulu tesisatta montaj kolaylıgı

GARANTİLİ ÇALIŞTIRMA

Daikin, Daikin Altherma sistemini tamamen farklı iklim koşullarında test etmek için çeşitli bölgelerde (İskandinavya, Portekiz, Fransa, Belçika, ...) gözlem sahaları kurmuştur. Gözlem sahalarında hava sıcaklığı ne Olursa olsun yüksek konfor, sabit sıcaklık, düşük enerji tüketimi ve kesintisiz sıcak su ile maksimum seviyede bir memnuniyet sağlanmıştır.