HP ISI POMPASI KONVEKTÖRÜ

HP ISI POMPASI KONVEKTÖRÜ

HP ısı pompası konvektör ünitesi, yalnızca bir fan coil ünitesinden fazlası olduğundan gerektiğinde hem ısıtma, hem de soğutma sağlayabilir. HP ısı pompası konvektörü ayrıca çok düşük bir gürültü seviyesine sahiptir.

Daikin Altherma

Yerden ısıtma sistemi ve fan coil üniteleri bir arada kullanıldığında, verimlilik için önemli olan düşük çıkış suyu sıcaklıkları yerden ısıtma sistemi için yeterli olur, ancak bu düşük su sıcaklıklarında uygun ısı düzeyinin sağlanması için fan coil ünitelerinin boyutlarının çok büyük olması gerekir. Isı pompası konvektörü bu problemi ortadan kaldırmıştır. Isı pompası konvektörü, düşük çıkış suyu sıcaklıklarında gerekli ısı düzeyini sağlayabilir ve aynı zamanda uygun boyuttadır.

Çıkış suyu devresinin tek bir ana odada bulunan bir termostat yardımıyla açılıp kapanması yerine, her bir ısı pompası konvektörü doğrudan sistemin bilgi merkezi olan Daikin Altherma iç ünitesine bağlanır. Bu da tüm odaların diğer odaların durumundan bağımsız olarak gerektiğinde ısınmasını sağlar. HP ısı pompası konvektörü, yerden ısıtma ile klasik fan coil ünitelerinin birlikte kullanıldığı bir ısıtma sistemine kıyasla verimliliği yaklaşık %25 oranında yükselttiğinden işletme maliyetlerinde önemli bir tasarruf sağlar. Isı pompası konvektörü, tak ve çalıştır kurulumu sayesinde mevcut ısıtıcıların yerini kolayca alabilir.